Menu

0

0.00€

Šalmams valyti reikia naudoti tik patikrintas chemines priemones – kitų nepatikimų cheminių medžiagų naudojimas gali sugadinti šalmo išorinį kevalą arba pamušalą. Pažeistas šalmo išorinis sluoksnis gali padidinti rimtų sužalojimų ar mirties riziką avarijos atveju, todėl šiame blogo įraše išskyrėme pagrindinius aspektus į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kaip tinkamai prižiūrėti šalmus, kad išvengti tokios rizikos.

Šalmo kevalo išorinis valymas ir kiti aspektai

Išoriniam šalmo kevalo valymui rekomenduojame naudoti: vandenį, švelnų muilą, šalmų valymo priemones ir kitus patvirtintus metodus – ypatingai gamintojo, kurio šalmą naudojate. Netinkamų cheminių medžiagų naudojimas gali suminkštinti ar pažeisti išorinį šalmo kevalo sluoksnį, o tai – padidina riziką avarijos atveju.

Blizgaus šalmo valymas yra paprastesnis už matinio šalmo valymą, jiems nuvalyti dažniausiai užtenka tik šluostės su vandeniu. O matinio šalmo valymui rekomenduojame naudoti šiltą vandenį ir švelnų muilą, tačiau dažnai to neužtenka ir sunkesniems nešvarumams rekomenduojama naudoti šalmams skirtas valymo priemones. Valydami matinį paviršių nenaudokite per didelio slėgio ar trinančių mišinių, nes gali atsirasti „blizgus“ efektas, sugadinantis plokščios apdailos išvaizdą.

Dažnai motociklistai norintys išskirtinio šalmo dizaino naudoja šalmų dažymą dažais, tačiau tai yra ypatingai NEREKOMENDUOJAMA, nes dažai skverbiasi į šalmo kevalą, o tai suminkština išorinį kevalą ir padaro jį trapesniu. Jeigu jau norite pakeisti šalmo dizainą, alternatyva dažymui – lipdukai, kurie nepažeidžia šalmo išorinio sluoksnio.

SVARBU: jeigu ant Jūsų šalmo išorinio kevalo yra susidaręs lipnus sluoksnis – NEGALIMA jo naudoti. Šis reiškinys ant šalmo reiškia, jog Jūsų šalmas yra netinkamas naudoti dėl senumo – išorinis sluoksnis yra itin trapus.

Naujosios technologijos, tokios kaip NANO ir panašiai nėra rekomenduojamos naudojimui šalmams – jos gali pažeisti išorinį šalmo kevalą, todėl nepasitikėkite garsiai skambančiomis frazėmis ir reklamomis, o pasiskaitykite ką rekomenduoja Jūsų turimo šalmo gamintojas 🙂

Šalmo vidaus valymas

Susikaupus prakaitui, drėgmei ir nešvarumams gali pablogėti audinys ir susiuvimas, o tai gali sukelti kvapą. Norėdami plauti išsegamą vidinį pamušalą rekomenduojama reguliariai skalbti mašinoje ir džiovinti oru. Taip pat, alternatyva skalbimui yra specialios valymo priemonės (putos) šalmams, kurios yra būtent skirtos vidiniam šalmo valymui.

Norėdami išlaikyti šalmo vidų ilgiau švarų – rekomenduojama naudoti pošalmį.

„PINLOCK“ nerasojančios plėvelės valymas

„PINLOCK“ plėvelę galima valyti TIK vandeniu ir švelnia šluoste, jeigu yra naudojamos cheminės priemonės jos valymui – ji yra sugadinama ir praranda savo nerasojimo funkciją.

Ventiliacijos angų valymas

Purvas ir šiukšlės gali patekti į jūsų šalmo ventiliaciją. Suspausto oro balionėliai, naudojami kompiuterių klaviatūroms valyti, gali būti naudojami šiukšlėms iš vėdinimo sistemos išpūsti. Prieš atliekant šį procesą, rekomenduojama pašalinti visas nuimamas pagalvėles.

Tinkamas šalmo laikymas

Netinkamai laikomas šalmas gali būti sugadintas ir gali padidėti rimtų sužalojimų ar mirties pavojus avarijos metu. Rekomenduojama:

  • Laikyti šalmą vėsioje ir sausoje vietoje,
  • Šalmą laikyti toliau nuo naminių gyvūnėlių ir kitų gyvūnų,
  • Šalmą laikyti toliau nuo karščio, viršijančio 50ºC, ir nedėkite ant karštų paviršių ar šalia jų.

Dažniausiai šalmų gamintojai šalmą rekomenduoja keisti kas tris – penkis metus, tačiau tai priklauso nuo Jūsų šalmo būklės 🙂

Nemodifikuokite savo šalmo

Motociklininko šalmai yra sukurti taip, kad atitiktų CE standartus. Pakeitus šalmą pagal savo poreikius – atsiranda didesnė rizika avarijos atveju, todėl užsiimti modifikacijomis, tokiomis, kaip:

  • gręžti skyles,
  • dalių pašalinimas,
  • dažyti ir pritvirtinti priedus, kurie nėra pagaminti Jūsų šalmui,
  • pažeisti išorinį sluoksnį, pamušalą ar dirželį,
  • naudoti neoriginalias šalmo atsargines dalis

NEREKOMENDUOJAMA!

Mūsų parduotuvėje galite rasti valymo priemonių skirtų šalmų priežiūrai, jas galite matyti žemiau.  Jeigu turite klausimų – susisiekite, pasistengsime Jums atsakyti į visus kylančius klausimus su naudingais patarimais! 🙂

Tmoto.lt

Parašykite komentarą

Rašyti komentarą